چاپ افست و دیجیتال

تفاوت واقعی بین روش های چاپ چیست و آیا اهمیت دارد؟

 

مقدمه
در این مقاله چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست توضیح داده شده است. با شناخت مزایای هر کدام از این روش های چاپ می توانید بهتر تصمیم گیری کنید و محصول چاپی با کیفیت تری را در اختیار دشاشته باشید.

تفاوت بین چاپ دیجیتال و افست چیست؟

اجازه دهید در ابتدا نگاهی به این دو روش چاپ، تفاوت آنها و اینکه در کجا منطقی است که یکی را بر دیگری ترجیح دهیم نگاهی بیاندازیم. به این ترتیب برای پروژه چاپ بعدی خود، شرایط بهتری را تجربه خواهید نمود.

چاپ افست چیست؟

در فناوری چاپ افست از صفحاتی استفاده می شود که معمولاً از آلومینیوم ساخته شده اند. به جهت اینکه در روش چاپ افست، انتقال تصویر بر روی کاغذ به طور مستقیم انجام نمی گیرد، به این چاپ، افست اطلاق می شود. در واقع روش چاپ بدین صورت است که ابتدا تصویر بر روی یک صفحه لاستیکی منتقل شده و در مرحله بعد بر روی کاغذ حک می گردد.  از آنجا که دستگاه های چاپ افست پس از راه اندازی بسیار کارآمد عمل می کنند، چاپ افست بهترین انتخاب در زمانی است که چاپ با تیراژ بالا نیاز است و تولید رنگ دقیق، چاپ واضح و تمیز با ظاهر حرفه ای را فراهم می کند.

مزایای چاپ افست 

مقادیر زیادی را می توان با هزینه مقرون به صرفه چاپ کرد

هرچه بیشتر چاپ کنید ، قیمت هر قطعه ارزان تر می شود

انواع زیادی از انواع کاغذ با روکش های سفارشی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

جوهرهای سفارشی خاص مانند رنگهای متالیک و پنتون در دسترس هستند.

بالاترین کیفیت ممکن چاپ، با جزئیات بیشتر و وفاداری رنگ ها

چاپ دیجیتال چیست؟

در چاپ دیجیتال، شرایط کمی فرق دارد. در این روش، خبری از صفحات پلاستیکی نیست. گزینه های دیگری همچون تونر های رنگی(که بیشترین استفاده را در چاپگر های لیزری دارند) اولویت پیدا می کند. در حقیقت این دستگاه های چاپ قابلیت این را دارند تا از رنگ های مایع برای چاپ استفاده نمایند. چاپ دیجیتال هنگامی که به چاپ با تیراژ پایین نیاز باشد می درخشد. به طور مثال چاپ 20 نسخه از کارت پستال یا 500 بروشور با این روش، مقرون به صرفه تر می باشد.

مزایای چاپ دیجیتال

هزینه های راه اندازی اولیه کمتر است.

این امکان برای شما فراهم شده  تا در صورت نیاز فقط تعداد مورد نیاز خود را چاپ کنید(حداقل مقادیر کمتر (به اندازه 1 ، 20 یا 50 قطعه).

چاپ دیجیتال سیاه و سفید ارزان

قابلیت داده های متغیر (نام، آدرس، کد یا شماره گذاری را می توان به راحتی انجام داد)

فناوری پیشرفته باعث شده است که کیفیت دیجیتال برای مصارف بیشتر قابل قبول باشد.

از مزایای دیگر چاپ دیجیتال این است که داداه ها قابلت جابجایی و تغییر را دارند. زمانی که اطلاعات دقیقی همچون آدرس یا کد گذاری برای هر قطعه مورد نیاز است، چاپ افست نمی تواند پاسخگوی مناسبی باشد.

آیا چاپ دیجیتال برای پروژه چاپ بعدی من مناسب است؟

دقیقا نمی توان گفت کدام روش چاپ بهتر است زیرا هر کدام بسته به نیاز پروژه شما دارای مزایای خاصی هستند. هنگامی که به پروژه هایی با حجم بسیار بالا برخورد می کنید، بهترین گزینه جهت چاپ مقرون به صرفه، روش افست خواهد بود. این در حالی است که اگر تعداد کمتر از 500نسخه چاپ کتاب، بروشور، تراکت، سر برگ، کارت ویزیت و سایر ابزار های تبلیغاتی مد نظر شماست،  بهترین راه حل استفاده از روش دیجیتال می باشد. بهترین بخش این است که به عنوان یک کسب و کار، نیازهای شما با هر یک از این گزینه ها برآورده می شود. سطح بالای کیفیت به این معنی است که شما یک محصول چاپی دریافت می کنید که شما را عالی جلوه می دهد!
قیمت پرینت سیاه سفید
قیمت پرینت رنگی 

نتیجه گیری
اگر هنوز هم در مورد انتخاب روش مناسب چاپ دچار ابهام هستید و نمیدانید متناسب با بودجه خود کدام روش را برگزینید، همین الان با کارشناسان ما در چاپ روم تماس بگیرید. پروژه های خود را از چاپ کتاب گرفته تا چاپ انواع مختلفابزار های تبلیغاتی، همه را به ما بسپارید و مطمئن باشید چاپ روم بهترین کیفیت را با هزینه ارزان به شما اراه می دهد. کیفیت برتر همراه با چاپ ارزان شعار ما در انتشاراتی آنلاین چاپ روم است.