اخذ مجوز وزارت ارشاد برای چاپ کتاب

هویت یک کتاب به اخذ مجوز های لازم بستگی دارد که عموما در صفحات اولیه کتاب درج می شوند. گرفتن مجوز چاپ کتاب وزارت ارشاد این مزیت را به همراه دارد که تمامی حقوق مادی و معنوی کتاب را برای نویسنده آن محفوظ نگه می‌دارد. در کنار چاپ روم و به کمک یکدیگر از این جاده پر پیچ و خم به راحتی عبور کنید.

بیشتر بخوانید

قدم به قدم تا اخذ مجوز چاپ کتاب وزارت ارشاد با چاپ روم

1. دریافت شماره شابک

شابک کد بین المللی شناسه کتاب است که پس از چاپ کتاب می توان به صورت سیستماتیک آن را پیگیری نمود. شابک ها معمولا 13 رقمی هستند که هر کدام از این ارقام نشان دهنده یک نماد است.

2. دریافت فهرست نویسی پیش از انتشار (فیپا)

به منظور دریافت فیپا یا به اصطلاح فهرست نویسی صفحه اول کتاب می بایست فایل کتاب به انضمام مدارک شناسایی نویسنده و همچنین شابک اخذ شده به کتابخانه ملی ایران ارسال گردد. توجه داشته باشید که در صورتی که کتاب ترجمه شده از یک منبع خارجی باشد الزاما باید فایل کتاب به زبان اصلی نیز به همراه مدارک به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارسال شود.

3. .اخذ مجوز وزارت ارشاد چاپ کتاب (کارت کتاب)

جهت اخذ مجوز چاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی الزاما باید 3 نسخه از فایل کتاب چاپ شده به همراه شابک و فیپا درج شده در آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شود. کارشناسان مربوطه اقدام به بررسی کتاب نموده، کتاب را با شناسنامه آن تطبیق داده و چنانچه محتوای کتاب مغایرتی با ممیز های سیاسی، عقیدتی، مذهبی و اخلاقی نداشته باشد، مجوز لازم را صادر خواهد کرد.

مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ مجوزهای چاپ کتاب، کافی است شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کنید تا پشتیبانان چاپ روم در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

چگونگی دریافت تمامی
مجوزهای چاپ کتاب

روش اول:

مجوز های لازم از طریق انتشاراتی ها و مراکز چاپ دریافت خواهد شد. در این حال قرارداری بین نویسنده و انتشارات عقد می‌گردد که طبق آن هر دو طرف در هزینه ها و سود دریافت شده از فروش کتاب سهیم خواهند بود.

روش دوم:

این روش که به روش ناشر مولف معروف است به زمانی اطلاق می شود که نویسنده خود اقدام به دریافت مجوز های لازم می نماید و تمام هزینه های چاپ کتاب را مستقیما بر عهده می گیرد. در مقایسه با حالت اول یعنی زمانی که انتشارات موظف به دریافت مجوز های لازم می باشد می توان گفت روش ناشر مولف چندان مقرون به صرفه نیست. زیرا علاوه بر فوت وقت به منظور رفت و آمد و هزینه های سربار خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود برای انجام روال قانونی دریافت مجوز های لازم را به چاپ روم بسپارید!

مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ مجوزهای چاپ کتاب، کافی است شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کنید تا پشتیبانان چاپ روم در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

گالری ویدیو

معرفی چاپ روم
راهنمای ثبت سفارش
همکاری در فروش