چاپ ارزان دزفول

چاپ کتاب با قیمت استثتنایی!!!

مقدمه
در این مقاله قصد داریم به موضوع چاپ ارزان دزفول بپردازیم. با ما همراه باشید تا از تازه های دنیای چاپ و نشر و راهکار های دستیابی به چاپ ارزان در دزفول باخبر گردید.

چاپ کتاب ارزان در دزفول

بیشتر نویسندگان به خصوص مولفین نوپا پس از پایان پذیرفتن متن اولیه کتاب، به دنبال یافتن این پاسخ هستند که چگونه، هزینه کمتری برای چاپ کتاب بپردازیم؟ عوامل متعددی در پرداخت هزینه چاپ کتاب تاثیر گذار هستند، از جمله:

جنس کاغذ

کاغذ ها انواع بسیار متنوعی دارند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند و چاپ بر روی آنها با کیفیت متفاوتی انجام می گیرد. کاغذ های سپید یا تحریر، کاغذ کاهی، کاغذ گلاسه متداول ترین انواع کاغذ های موجود در بازار هستند که برای چاپ کتاب مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب جنس کاغذ بر اساس سلیقه و بودجه نویسنده انجام می گیرد. در این بین کاغذ تحریر جزو ارزان ترین کاغذ های چاپ کتاب به شمار می آید.

تعداد صفحات کتاب

هر چقدر حجم کتاب بزرگتر باشد، هزینه چاپ کتاب نیز افزایش می یابد. بهتر است پس از اینکه طراحی و صفحه آرایی داخلی کتاب انجام گرفت و تعداد نهایی صفحات کتاب مشخص گردید، هزینه چاپ را محاسبه نمایید.

قطع کتاب

کتاب ها در ابعاد و اندازه های متنوعی چاپ می شوند که هر کدام کاربرد متنوعی دارند. قطع های خشتی، رحلی، رقعی و وزیری از پر کاربرد ترین سایز هایی هستند که در طراحی کتاب ها مورد استفاده قرار می گیرند. هر چقدر ابعاد کتاب بزرگتر باشد به همان نسبت قیمت چاپ نیز افزایش خواهد یافت.

تعداد تیراژ

تیراژ به تعداد نسخه های چاپی از یک کتاب گفته می شود. به طور مثال چنانچه نویسنده بخواهد کتاب خود را در 100نسخه چاپ کند، اصطلاحا گفته می شود تعداد تیراژ کتاب 500عدد است. تعداد تیراژ چاپ ارتباط مستقیمی با افزایش هزینه های چاپ دارد. اگر تعداد نسخه های کتاب زیاد باشد، هزینه چاپ نیز بالا خواهد بود.

طراحی جلد

طراحی روی جلد کتاب تاثیر بسیار زیادی در جلب توجه مشتری دارد. به گونه ای که گاهی اوقات، خوانندگان جذب تصویر روی جلد کتاب می شوند و علاقمند به خرید می گردند. هر چقدر طراحی خلاقانه تری برای آماده سازی جلد کتاب به کار رود، صفحه آرا هزینه بیشتری به عنوان دستمزد دریافت خواهد کرد.

مجوز های چاپ کتاب

دریافت مجوزهای چاپ مانند اخذ شابک، فیپا و مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی پروسه ای زمان بر است. ناشران به دلیل اینکه رفت و آمد های مکرر به خانه کتاب ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند، می توانند در زمان کمتری این مجوز ها را دریافت کرده و کتاب موردنظر را سریعتر روانه بازار فروش نمایند.

برآورد آنلاین هزینه های چاپ

چاپخانه های آنلاین، برنامه برآورد آنی و لحظه ای هزینههای چاپ را به مجموعه خدمات خود افزوده اند و شما می توانید به صورت آنلاین، هزینه های چاپ را محاسبه کنید. پرداخت هزینه چاپ از طریق درگاه الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود.

چگونه سفارش چاپ کتاب ارزان بدهیم؟

جهت سفارش چاپ کتاب ارزان در دزفول ابتدا باید لیست چاپخانه های آنلاین در این شهر را سرچ نموده و به وب سایت اختصاصی آنها مراجعه نمایید. فروشگاه های چاپ آنلاین ویترین متنوعی از خدمات چاپی خود را ارائه می دهند که شما با مشاهده لیست نمایش داده شده می توانید درخواست خود را انتخاب نمایید. چنانچه قصد پرینت گرفتن محتوای خاصی را دارید، می توانید در بخش ثبت سفارش، فایل مورد نظر خود را بار گزاری کرده و از خدمات پرینت ارزان بهره مند گردید.

مزایای استفاده از چاپ آنلاین

کاهش هزینه های چاپ

چاپخانه های آنلاین با اتخاذ روش های جدید در فرآیند چاپ کتاب توانسته اند هزینه های اولیه تولید را کاهش دهند. به طور مثال با استفاده از دستگاه های مجهز و پیشرفته میزان خرابی و استهلاکی ماشین آلات چاپ را تا حد زیادی پایین آورده اند. در نتیجه تعرفه ارازن تری برای محاسبه هزینه های چاپ در نظر گرفته اند.

کاهش رفت و آمد

سفارش چاپ آنلاین از اتلاف وقت مشتری می کاهد زیرا نیازی به رفت و آمد حضوری به موسسه های چاپ فیزیکی در دزفول نیست و شما می توانید در هر جایی که هستید ظرف چند دقیقه وارد سایت چاپ خانه شوید و سفارش خود را ثبت کنید.

نتیجه گیری
استفاده از سرویس چاپ آنلاین در دزفول علاوه بر ارائه خدمات برای همشهریان محترم، آماده دریافت سفارش از تمامی نقاط کشور می باشد.