چاپ آنلاین در آستارا

پرینت رنگی ارزان

مقدمه
چاپ آنلاین روش نوین و پیشرفته ای است که امروزه به طور گسترده در صنعت چاپ و نشر کشور مورد استفاده قرار گرفته است. تقریبا تمامی مراکز چاپ و تکثیر به سرویس خدمات چاپ آنلاین مجهز شده اند. در این مقاله قصد داریم به بررسی چاپ آنلاین در شهر آستارا بپردازیم و انواع روش هایی که را که چاپخانه های آنلاین جهت ارائه خدمات چاپ آنلاین بر می گزینند مورد بحث قرار دهیم.

چاپ آنلاین در آستارا چه مزایایی دارد؟

کاهش رفت و آمد

در گذشته و به روش سنتی چاپ، مشتری مجبور میشد مدت زمان زیادی را صرف رفت و آمد به موسسه های چاپ فیزیکی نماید. این شرایط بخصوص برای افرادی که شاغل بودند یا دانشجویانی که به دلیل امتحانات با کمبود وقت شدید مواجهه میشدند واقعاً معضل بزرگی بود. بیشتر وقت آنها در مسیر رفت و آمد به چاپخانه ها تلف میشد. در حالی که با راه اندازی سرویس خدمات چاپ آنلاین، این مشکل تا حد زیادی برطرف گردید. افراد شاغل یا دانشجویان محترم می توانند به آسانی و در زمان کم، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. بدون اینکه نیازی به رفت و آمد حضوری به چاپخانه ها باشد. به این ترتیب از اتلاف وقت تا حد زیادی کاسته می شود و افراد می توانند بدون دغدغه و نگرانی به کار خود بپردازند.

پرینت ارزان

یکی دیگر از مزایای استفاده از سرویس چاپ آنلاین، کاهش چشمگیر هزینه های چاپ است. بیشتر افراد نسبت به پرینت رنگی، نگران هستند چرا که فکر می کنند هزینه این نوع پرینت گرفتن بالاست و نیاز به پرداخت هزینه زیادی دارد. این مسئله با استفاده از خدمات چاپ آنلاین به طور چشمگیری برطرف گردیده است چرا که مراکز چاپ آنلاین بنا به دلایلی که در ادامه به آنها پرداخته خواهد شد، تعرفه ارزان و مقرون به صرفه ای را برای پرینت رنگی در نظر گرفته اند. البته ناگفته نماند که هزینه های چاپ برای تمامی خدمات ارائه شده توسط چاپخانه های آنلاین ارزان تر از خدمات چاپ فیزیکی است.

چرا چاپخانه های آنلاین، تعرفه ارزان تری دارند؟

برخی از افراد تصور می کنند که پرینت ارزان به جهت سطح کیفیت پایین، با این قیمت عرضه می شود. اما بهتر است بدانید که چاپخانه ها با خریداری مستقیم و بی واسطه کاغذ از تولیدی ها، به کارگیری دستگاه های چاپ مجهز و پیشرفته، همچنین بهره گیری از تخصص افراد مجرب و حرفه ای توانسته اند، هزینه های چاپ را به شدت کاهش دهند. در نتیجه تعرفه چاپ آنلاین نسبت به چاپ فیزیکی ارزان تر و مقرون به صرفه تر محاسبه خواهد شد.

انواع روش های چاپ آنلاین

در روش چاپ آنلاین از دستگاه های مجهز و پیشرفته چاپ افست و دیجیتال استفاده می کنند. چاپ دیجیتال برای حجم سفارش کم مناسب تر است زیرا هزینه چاپ در این روش به دلیل برخورداری از سطح بالای کیفیت زیاد است و به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد. در سفارش های با حجم زیاد بهتر است از چاپ افست بهره بگیرید زیرا هزینه نهایی ارزان تر  محاسبه می گردد.

انواع روش های چاپ دیجیتال

روش های دیجیتال به جهت متنوع بودن تکنولوژی ها و فناوری های به کار گرفته شده در طراحی آنها متفاوت هستند که به متداول ترین نمونه های آن اشاره خواهیم کرد:

روش جوهر افشان

شیوه جوهر افشان، جزو نمونه های رایج چاپ دیجیتال به شمار می آید. ماشین آلات چاپ متنوعی از انواع دستگاه های پرینتر رو میزی گرفته تا پرینتر های عریض با ابعاد 5 متر در این روش چاپ دیجیتال به کار گرفته می شوند. در شیوه جوهر افشان، اطلاعات دیجیتال از طریق مرکب های مایع بر روی سطح کاغذ پخش می شوند.

روش تونری

در این شیوه چاپ، از مرکب های رنگی به جای پودر رنگ استفاده می شود. خروجی نهایی چاپ تونری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا برای کار های با تیراژ بالا کاربرد دارد. با وجود کیفیت خوبی که در محصولات چاپ شده توسط روش تونری مشاهده می شود کمتر از این روش های چاپ در چاپخانه ها بهره می برند زیرا از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است.

روش حرارتی

در روش حرارتی از کاغذ حساس به رنگ استفاده می شود. متن و تصاویر رنگی به دلیل اینکه در معرض لیزر و یا ماتریس های حرارتی قرار می گیرند بر روی صفحات حساس به رنگ چاپ می شوند. معمولا دستگاه های فکس از این روش بیشترین بهره را می برند.

نتیجه گیری
استفاده از دستگاه های چاپ دیجیتال باعث افزایش سرعت عمل و دقت نظر چاپخانه های آنلاین شده است. به همین جهت سرویس خدمات چاپ آنلاین با استقبال زیادی از طرف مشتریان روبه رو شده است.